PASKIRSTYMO  DIRŽAS

KAS TAI?

Tai variklio komponentas, tiksliau sakant, diržas, pagamintas iš gumos mišinio ir tempimui atsparių elementų. Šio diržo pjūvio forma gali būti V arba kelių V formos, priklausomai nuo briaunų skaičiaus, atsižvelgiant į numatomą apkrovą.

KOKIA JO PASKIRTIS?

Šis diržas perduoda alkūninio veleno judesį įvairiems papildomiems komponentams, pavyzdžiui, oro kondicionieriui, vairo stiprintuvo siurbliui, kintamosios srovės generatoriui, kompresoriui, ir taip užtikrina jų veikimą. Prijungtų komponentų skaičius ir tipas bei darbinė temperatūra, taip pat puikus medžiagų atsparumas yra veiksniai, dėl kurių originalus varantysis diržas veikia geriausiai, patikimiausiai, tyliai, yra paprastai ir nepriekaištingai montuojamas.

KADA REIKIA KEISTI?

Reguliarios varančiojo diržo patikros kas 60 000 km leidžia užtikrinti puikų visų papildomų transporto priemonės komponentų, pavyzdžiui, oro kondicionieriaus (jei transporto priemonė naudojama sudėtingomis sąlygomis, patikras atlikite dažniau), veikimą. Be to, kas 30 000 mylių arba 24 mėnesius atliekama įtempimo patikra yra svarbi siekiant užtikrinti gerą šio elemento veikimą. Įprastai keisti diržą numatyta kas 90 000 km ir tai visuomet turi būti daroma pagal savininko vadove pateiktas instrukcijas.