LEMPUTĖS

KAS TAI?

Automobilių lemputės, sukurtos ir gaminamos specialiai automobiliams, gali būti kaitinamosios arba halogeninės, dujų išlydžio arba netgi naujausios kartos šviesos diodai. Jos atitinka JT EEK taisykles, kurios užtikrina visos sistemos pakeičiamumą ir garantuoja našų jos veikimą.

KOKIA JŲ PASKIRTIS?

Originalios lemputės yra patvaresnės ir dėl tinkamos siūlo padėties bei lemputės tvirtinimo vietos geriau skleidžia šviesą.  Vairuotojas geriau mato, todėl užtikrinamas didesnis jo ir kitų vairuotojų, su kuriais jis prasilenkia, saugumas. Visos lemputės turi būti patvirtintos pagal nustatytas taisykles (konkrečiai EEK R37). Be to, automobilių gamintojai sukūrė savo specifikacijas, kurios yra dar griežtesnės nei taisyklės. Naudojant lygiaverčius neoriginalius gaminius, neatitinkančius „Fiat“ originalių specifikacijų, išlieka rizika sukelti rimtus lempučių gedimus, pavyzdžiui, lemputė bus trumpiau eksploatuojama, gali sprogti, akinti prasilenkiančių automobilių vairuotojus, o dėl taisyklių neatitikimo netinkamai apšviečiamas kelias. Dėl nepatvirtintų lempučių naudojimo gali būti skiriamos baudos ir papildomos nuobaudos.

KADA REIKIA KEISTI?

Lemputės yra vartojamieji gaminiai, todėl pasibaigus eksploatacijos laikui jas reikia pakeisti. Siekiant užtikrinti apšvietimo vienodumą, priekinius žibintus rekomenduojama keisti poromis. Laikui bėgant lempučių efektyvumas mažėja: naudojamas siūlas pradeda garuoti, o ant leputės stiklo kaupiasi nuosėdos. Dėl nešvaraus stiklo mažėja funkcionalumas. Lemputės labai jautriai reaguoja į tiekiamą įtampą: dėl tiekiamos įtampos pakitimo 1 % lemputės eksploatacijos laikas sutrumpėja 12–15 %.

Visuomet rinkitės originalias atsargines dalis, nes gamintojas joms suteikia garantiją, jos yra saugios, aukščiausios kokybės, ilgiau eksploatuojamos (buvo kruopščiai patikrintos) bei nekenkia aplinkai.
Originalios atsarginės dalys veikia taip pat, kaip naujame automobilyje sumontuoti komponentai.